× استخدام در محلی جات

کسب و کار اجتماعی، کسب و کاری است که هدف اصلی تأسیس آن، اجتماعی بوده‌است؛ به عبارت دیگر یک کسب و کار اجتماعی ایجاد می‌شود تا یک یا چند مشکل اجتماعی نظیر: فقر، اعتیاد، بیکاری، طلاق، کار کودکان، مشکلات فرهنگی، مشکلات محیط زیستی و … را برطرف کند.

بیشتر بخوانید
نویسنده: حسین ملکی

رژلب یکی از لوازم آرایشی رایج دنیاست که تقریبا تمام خانم‌ها از آنها استفاده می‌کنند. اما مساله‌ای که کمتر مورد توجه آنها قرار می‌گیرد، این است که چشم ها و لب ها مهم‌ترین و حساس‌ترین اعضای چهره هستند که بیشترین تولیدهای محصولات آرایشی هم مربوط به این دو ناحیه است. این یعنی زنگ خطر برای خانم‌هایی که بدون هیچ تحقیق و شناختی برای خرید محصولات آرایشی( مخصوصا مربوط به چشم ها و لب) اقدام می‌کنند و اصلا به این نکته توجه نمی‌کنند که ممکن است این بازار پویا و پرسود باعث ورود محصولات نامرغوب و گاه خطرناک شوند.

بیشتر بخوانید
نویسنده: مریم کیومرثی

طرز تهیه مربا از جمله مهارت‌هایی است که هر خانم خانه‌ای باید بلد باشد تا مرد خانه قبل از رفتن به محل کار، صبحانه را با مربایی که همسرش درست کرده میل کند. حس طعم شیرین مربایی که دست پخت همسر باشد، نه تنها بر شیرینی زندگی‌ می‌افزاید بلکه انرژی مضاعف به مرد خانه برای شروع یک روز کاری را می‌دهد. خانم مظفری از محلی ساز‌های بسیار خوب محلی جات هستند که مهارت بسیاری در تهیه و تولید انواع مربا، ترشی، شربت و بسیاری محصولات دیگر دارند. او این مهارت‌ها را ابتدا از مادرش که بانویی هنرمند و با سلیقه بوده فرا گرفته و با توجه به استعداد و علاقه ذاتی که به ارث برده، توانسته یک کسب و کار خانگی را ایجاد کند و در این مدت، همکاری‌های بسیار خوبی با تیم محلی جات داشته است.

بیشتر بخوانید
نویسنده: سمیرا مظفری

خاطرات شب یلدا

3 هفته پیش

یلدا، شبی با یک دقیقه وقت اضافی در نیمه اول سال. شبی که ستاره‌ها دقیقه‌ای بیشتر در آسمان شب چشمک می‌زنند، هرچند که این دلبریشان این روزها با وجود آلودگی هوا و آلودگی نوری به چشم نمی‌آید. پاییز آخرین زورهای خود را برای خداحافظی می‌زند؛ آخر خاطر پاییز نه تنها برای آنها که عاشقند بلکه برای ما هم بسیار عزیز است و این ارثی است از نیاکانمان.

بیشتر بخوانید
نویسنده: رها

وقتی طعم بعضی از تنقلات سلامتی ما را رنگ می کند. حتما برای شما هم پیش آمده که در مسیر کوه پیمایی دربند همان ابتدای راه چشمات به جمال خوردنی‌های رنگارنگ افتاده که ناخداگاه مسیرشما رو به جای کوه به سمت مغازه‌ها کج می‌کند. وقتی آدم این تنقلات را می¬بیند دلش جذب این لواشک ها می شود: چه دلش بخواهد؟ چه دلش نخواهد؟

بیشتر بخوانید
نویسنده: مریم کیومرثی

شب یلدا یا شب چله

3 هفته پیش

شب یَلدا یا شب چلّه یکی از کهن‌ترین جشن‌های ایرانی است. در این جشن، طی شدن بلندترین شب سال و به دنبال آن بلندتر شدن طول روزها در نیم‌کره شمالی، که مصادف با انقلاب زمستانی است را جشن گرفته و گرامی می‌دارند. اما چرا شب یلدا انقدر مهم است؟ اصلا چرا بلندترین روز سال را جشن نمی گیریم؟ در لغت نامه معین، یلدا این طور معنی شده است: واژه سریانی به معنای تولد و زایش؛ یعنی تولد الهه مهر یا همان میترا.

بیشتر بخوانید
نویسنده: حسین ملکی

تراریخته یعنی روش آزمایشگاهی یک ژنی را از یک موجود دیگر وارد محصولات و بذر کردن مثل ذرت تراریخته، برنج تراریخته، گلزای تراریخته. جالب است بدانید که اکثر روغن‌های نباتی بازار تراریخته و دستکاری شده ژنتیکی هستند. این بدان معنی است که دارای ژنی به نام بی‌تی هستند که این ژن نوعی سم است.

بیشتر بخوانید
نویسنده: امیر اسکویی