اخیرا با خشک شدن دریاچه ارومیه و افزایش بهره برداری نمک دریاچه در ایران و افزایش قابل توجه مشتری های خارجی به این محصول معدنی، شاهد اختلاف نظرهای بسیاری در خصوص خوراکی بودن یا نبودن نمک دریاچه های مختلف و به صورت خاص نمک دریاچه ارومیه هستیم. هنوز وزارت بهداشت ایران مجوزی برای استفاده مستقیم و بدون تصفیه هیچ گونه نمک خوراکی (حتی نمک دریاچه ارومیه و قم) صادر نکرده است، پزشکان بسیاری خودجوش اقدام به تجویز افزودن نمک طبیعی به سبد غذایی افراد می کنند. نمک دریاچه طبع گرمی دارد، بسیاری از پزشکان طب سنتی نیز قاطعانه خوردن آن را توصیه میکنند. از نظر آنها نمک های معدنی به صورت طبیعی دارای ید هستند و سایر مواد معدنی مورد نیاز بدن هستند لذا استفاده این نوع نمک ها باعث تامین مواد معدنی مورد نیاز بدن می شود ولی نمک کارخانه ای دارای ید مصنوعی بوده که ماده ای سرطان زا محسوب می شود و سایر مواد مورد نیاز بد را ندارد بنابراین باعث ایجاد مشکلات بسیاری در مصرف کنندگان نمک تصفیه شده می شود. مخالفین نمک دریاچه هم سرسختانه مصر هستند و تنها راه سلامت بشری استفاده نمک تصفیه شده میدانند. آنها ادعا می کنند: نمک دریاچه و بخصوص نمک دریاچه ارومیه دارای فلزات سنگین است و برای مصرف کننده مضر بوده و استفاده طولانی مدت نمک دریاچه خطرناک است. آنها بهداشتی نبودن نمک دریاچه را دلیل اصلی ممنوع بودن این نمک میدانند. 

علاوه بر توضیحاتی که ذکر شد، نمک دریاچه ارومیه خواص و ویژگی های فوق العاده دیگری نیز دارد. این خواص را میتوانید در صفحه مربوطه به نمک دریاچه ارومیه مطالعه کنید.
 
از خوراکی بودن یا نبودن نمک که بگذریم برهمگان اثبات شده است که حمام کردن با نمک دریاچه ارومیه و قراردان موضعی آن برروی مفاصل تاثیر شگفت آوری در درمان بیشتر بیماری های مفصلی و عضلانی دارد . نمک دریاچه ارومیه قطعا گوهر گرانبهایی است که نصیب نسل حاضر مردم ایران شده است. بایستی قدر آن را بدانیم و در استفاده درست از آن بکوشیم.
 
برای خرید نمک دانه درشت دریاچه ارومیه اینجا کلیک کنید و برای خرید کیسه نمک معجزه آسای دریاچه ارومیه اینجا کلیک کنید.
نویسنده: محلی جات
برچسب‌ها: #سرطان #سونامی سرطان #نمک و سرطان #سرطان با نمک دریاچه #خواص نمک #خواص نمک دریا #خواص نمک دریاچه #ارتباط نمک با سرطان #نمک دریا #نمک دریاچه #نمک دریاچه ارومیه #دریاچه ارومیه

نظرات خوانندگان: