برخی از افراد معتقدند ویتامین Eنقش بسیار مهمی در سلامتی موی سر دارد. در این مقاله، ما برخی از مزایای آشکار ویتامین E را برای مو بررسی می‌کنیم و به آنچه که شواهد از آن‌ها پشتیبانی می‌کند نگاه می‌کنیم. همچنین توضیح می‌دهیم که چگونه افراد می‌توانند مصرف ویتامین E را افزایش دهند و در نظر بگیرند که آیا هیچ گونه ریسک یا اثرات جانبی وجود دارد یا خیر.
 
ویتامین ای چه کاری می‌تواند برای مو انجام دهد؟

مردم ادعا کرده‌اند که ویتامین ای مزایای متعددی برای سلامتی مو ارائه می‌دهد، اما بسیاری از این ادعاها فاقد شواهد علمی جدی برای پشتیبانی از آن‌ها هستند. اغلب این ادعاها در مورد نقش ویتامین E در سلامتی مو مربوط به ویژگی‌های آنتی‌اکسیدان آن است. این تمرکز بر این ایده است که می‌تواند آسیب سلول را کاهش داده و رشد مو را بهبود بخشد.
 
ما برخی از شایع‌ترین ادعاها را در زیر بررسی می‌کنیم.
 
می‌تواند به حمایت از پوست سر سالم کمک کند
ویتامین E ممکن است به حمایت از پوست و موی سالم کمک کند چون اثرات آنتی‌اکسیدان طبیعی دارد که می‌تواند به حفظ رشد مو کمک کند. ویژگی‌های آنتی‌اکسیدان این ویتامین می‌تواند به کاهش میزان استرس اکسیداتیو و رادیکال‌های آزاد کمک کند که باعث کاهش سلول‌های follicle مو در پوست سر افراد شوند.

 

کمک به جلوگیری از ریزش مو
شواهد محدودی برای حمایت از این ادعا وجود دارد که ویتامین ای می‌تواند به جلوگیری از ریزش مو کمک کند. یک مطالعه تحقیقاتی کوچک با استفاده از مجموع ۳۸ داوطلب که تجربه ریزش مو را تجربه کرده‌اند، نقشی که ویتامین E در پیش‌گیری از این فقدان ایفا کرد را مورد بررسی قرار دادند. این مطالعه نشان داد که یکی از اجزای ویتامین ای رشد مو را در مقایسه با دارونما، افزایش داده بود ولی تحقیقات بیشتری برای تعیین این که چگونه ویتامین E بر کاهش مو تاثیر می‌گذارد، ضروری است.
 
افزایش درخشش
با توجه به برخی از مردم، ویتامین E می‌تواند به پر کردن درخشش مو کمک کند که مو به عنوان نتیجه آسیب از دست می‌دهد. مواد شیمیایی، گرما و دیگر محصولات آرایشی همه می‌توانند به مو آسیب بزنند. یک فرد می‌تواند برق را با استفاده از روغن احیا کند که یک لایه اضافی از حفاظت را در برابر پوست و مو ایجاد می‌کند. بسیاری از تولید کنندگان ویتامین E را به محصولات خود اضافه می‌کنند تا به بازیابی درخشندگی کمک کنند.تحقیقات محدودی در مورد این که ویتامین E چقدر موثر واقع می‌شود، وجود دارد.

نویسنده: ادمین
برچسب‌ها: #ویتامین E #رشد مو #غذاهای رشد مو

نظرات خوانندگان: