ارتباط تغذیه سالم با سلامتی

امروزه یکی از بزرگترین دغدغه‌های بشر ، داشتن تغذیه سالم و تشکیل شده از مواد طبیعی و ارگانیک است. افزایش استفاده از مواد نگهدارنده، کودهای شیمیایی، سمی و آنتی بیوتیک‌ها برای دفع آفات یا استفاده از مواد اولیه نامرغوب و ناسالم توسط برخی تولیدکنندگان صنعتی مواد غذایی، افزایش میزان بیماری‌ها و انواع سرطان‌های ناشی از تغذیه ناسالم و بسیاری مسائل دیگر موجب شده‌اند تا بحث تغذیه سالم و استفاده از محصولات طبیعی و ارگانیک، تبدیل به یکی از مهمترین مشکلات و نگرانی‌های خانوارها به خصوص بانوان باردار و افرادی که فرزندانی در سن رشد دارند، شود.

تغذیه سالم چیست؟

آیا شما هم دائما در طول شبانه‌روز احساس خستگی، کسلی و بی‌حالی می‌کنید؟ عموماً خواب راحتی ندارید و صبح‌ها با خستگی و بدن درد از خواب بیدار شده و احساس می‌کنید که انگار تا صبح کار کرده‌اید و اصلاً استراحت نکرده‌اید؟  از مهمترین دلایل این موضوع می‌توان به، تغذیه ناسالم، عدم شناخت زمان درست و استفاده صحیح از مواد غذایی مطابق با مزاج خود، دانست.

تغذیه سالم به معنی اجتناب از غذاهای فرآوری شده و استفاده از غذاهای کامل، طبیعی و ارگانیک است. این سه اصطلاح (غذای کامل، غذای طبیعی و غذای ارگانیک) در بازار و در بین عموم مردم به جای یکدیگر به کار رفته و متاسفانه عدم آگاهی افراد از تفاوت معنایی و ویژگی‌های کاربردی هر یک از این اصطلاحات موجب شده است تا برخی افراد سودجو از این فرصت استفاده کرده و محصولات خود را با قیمت‌های گزاف به مصرف‌کنندگان بفروشند.

غذای کامل

به غذایی گفته می‌شود که بیشتر به حالت طبیعی نزدیک باشد، تحت کمترین پردازش قرار گرفته و مواد مغذی و فیبر موجود در آن حذف نشده باشد. به طور کلی‌تر به غذاهایی اطلاق می‌شود که کمتر در معرض حرارت قرار گرفته و تغییرات فیزیکی کمتری در آن‌ها رخ داده است.

غذای طبیعی

به مواد غذایی گفته می‌شود که فاقد افزودنی‌های سنتزشده (سنتتیک) یا افزودنی‌های مصنوعی یا به طور کلی بدون افزودنی بوده و از طبیعت بدست آمده باشد.

غذای ارگانیک

به مواد غذایی اطلاق می‌شود که بدون افزودن کودهای شیمیایی مصنوعی، حشره‌کش‌ها و آفت‌کش‌ها رشد کرده و پرورش داده شده و به بازار راه می‌یابند؛ در مورد گوشت حیوانات، تخم‌مرغ و محصولات لبنی، زمانی گفته می‌شود که این محصولات از حیواناتی تهیه شوند که از غذاهای طبیعی تغذیه کرده و در تولید غذای این حیوانات از کود شیمیایی مصنوعی و مواد ناسالم استفاده نشده باشد و همچنین به این حیوانات هورمون‌های مختلف یا آنتی بیوتیک تزریق نشده باشد.

سوال: کدام یک ازین سه نوع مواد غذای، مغذی‌ترند؟

جالب است بدانید تاکنون هیچگونه ادعای علمی در خصوص برتری غذایی هیچ یک از این سه نوع غذا نسبت به یکدیگر ثابت نشده و اتفاق نظر واحدی در این خصوص وجود ندارد. محتوای یک غذای خوراکی و حتی مزه آن به مواردی چون زمان چیدن محصول از زمین، تازگی آن‌ها و ژنتیک آنان بستگی دارد. برای مثال، اگر یک میوه را زمانی که کال است از گیاه یا درخت آن بچینید و در انبار یا تحت شرایط محیطی خاص رسیده شود، هیچگاه طعم، مزه و شیرینی همان میوه که روی درخت یا بوته رسیده شده را ندارد.

قیمت مواد غذایی ارگانیک

برخی افراد سودجو محصولات خود را با نام ارگانیک با قیمت‌ها گزاف و حتی نجومی در بازار به فروش می‌رسانند، در صورتی که طبق گفتگوهای آزاد عمرانی (عضو هیاًت رئیسه انجمن انجمن ارگانیک ایران) باخبرگزاری فارس، قیمت محصولات ارگانیک تفاوت چندانی با سایر محصولات نداشته و چند درصد افزایش قیمت این محصولات تنها به دلیل رعایت قوانین و استانداردهای ارگانیک است.

نتیجه‌گیری: در انتخاب مواد غذایی، زمان و طریقه مصرف آن بسیار دقت کرده و از محلی که محصولات خود را تهیه می‌کنید، اطمینان حاصل کنید. از مصرف فست فودها یا مواد غذایی که دارای نگهدارنده و مواد افزوده شیمیایی هستند تا حد امکان خودداری کنید و استفاده از محصولات طبیعی و ارگانیک را در خانواده خود تبدیل به یک فرهنگ کنید. توجه داشته باشید برای تهیه محصولات طبیعی و خانگی نیازی به پرداخت هزینه‌های گزاف نیست.

 

 

متاسفانه در سال های اخیر شاهد این بوده ایم که استفاده از میوه در بین خانواده ها کاهش یافته است. برخی از خانواده ها مصرف میوه خشک را جایگزین میوه خشک کرده اند ولی همچنان سرانه استفاده از میره خشک بسیار پایین است. لواشک یک جایگزین مناسب برای تامین فیبر بدن می باشد. برای خرید لواشک خانگی میتوانید به این صفحه مراجعه کنید. به منظور آشنایی بیشتر با خواص شگفت انگیز لواشک به صفحه لواشک خانگی مراجعه کنید.

نویسنده: حسین ملکی
برچسب‌ها: #محصولات طبیعی و خانگی #قیمت محصولات ارگانیک #تغذیه سالم #غذای کامل #غذای طبیعی #غذای ارگانیک #محصولات ارگانیک #مزاج #لواشک #لواشک خانگی #لواشک محلی

نظرات خوانندگان: