خانواده ایرانی از گذشته با دمنوش ها و سردنوش های مختلف خو کرده اند. در فصل تابستان طیف گسترده ای از دمنوش ها را میتوان استفاده کرد اما برخی از آنها بدلیل خنک کنندگی و فوایدی که دارند به عنوان دمنوش های تابستانی شناخته میشوند. در این مقاله به 7 دمنوش تابستانی خواهیم پرداخت:
دمنوش آلبالو: دمنوش آلبالو خوش طعم و اشتهاآور است و فشار خون را کاهش می دهد و همچنین دمنوش آلبالو جهت دستگاه گوارش و هضم غذا موثر میباشد. برای تهیه این دمنوش یک لیوان آلبالوی رسیده را با دو لیوان آب جوش و کمی نبات به مدت 20 دقیقه روی حرارت ملایم دم و مصرف کنید.
 
دمنوش بابونه: این دمنوش دارای خواص خنک کنندگی و ضدالتهاب واقعی برای بدن میباشد.
 
دمنوش برگ سدر: این گیاه دارای خواص خنک کنندگی است و نوشیدنی مناسبی برای فصل گرماست. برای افزایش خاصیت دمنوش ها، ابتدا گیاهان را در آب جوش بریزید و سپس کمی یخ به آن اضافه کنید و یا آن را چند ساعت در یخچال بگذارید.
 
دمنوش بیدمشک: بیدمشک از خانواده بیدهاست. این گیاه دستگاه گوارش را تقویت می کند و اشتها را افزایش می دهد. درمان ناراحتی های عصبی نیز از دیگر خواص این گیاه بشمار میآید.
چای سفید: چای سفید طبیعت سرد دارد و نوشیدن آب در تابستان بسیار توصیه می شود. این چای بسیار سبک و نشاط آور است.
 
چای سبز: چای سبز علاوه برای خواص افزایش سوخت و ساز و مفید برای لاغری، خنک کننده نیز هست. در طب سنتی چینی از آن برای رفع حرارت بدن و درمان گرمازدگی استفاده می شود. دمنوش گیاهی چای سبز عطش را کاهش می دهد. ضمنا مصرف زیاد چای سبز توصیه نمی شود.
 
خاکشیر: خاکشیر از جمله نوشیدنی های کنندگه ی گیاهی است. این گیاه به صورت خودرو در دامنه ی کوه ها رشد می کند. از خاکشیر برای رفع التهاب زخم ها، بازکردن صدا و از بین کردن کهیر استفاده می شود.
برای کاهش فشار خون می توان از ترکیب رزچینی، کمی گرد لیمو و گرد غوره استفاده کرد. از این ترکیب، دمنوشی ترش بدست می آید که برای پایین آوردن فشار خون مناسب است. نوشیدن این دمنوش برای زمستان مناسب نیست! طبع این دمنوش سرد است و موجب کاهش فشار خون می شود، لذا نوشیدن آن در تابستان و برای افرادی که فشار خون دارند مفید است.
 
 
دانه های سنا: برای خنک کردن معده و کبد مفید هستند. مصرف آن برای تابستان بسیار مناسب است زیرا گرما و خشکی این فصل می تواند باعث یبوست شود.
 
شربت سکنجبین: این شربت دارای طبیعت سرد و خنک است و به صفرابر مشهور است. ترکیب شربت سنکجبین و عیار رنده شده برای رفع تشنگی و التهاب ناشی از گرما بسیار مناسب است.
 
 
عرق کاسنی: کاسنی بهترین تصفیه کننده خون است. عرق کاسنی خنک کننده بدن و برگ آن مقوی اعصاب است. کاسنی بیماری های کبدی را برطرف می کند.
 
 
گل داوودی: این گل طبیعت سردی دارد و دمنوش آن برای روزهای گرم تابستان بسیار مناسب است.
 
نعنا فلفلی (سوسنبر): نعنا فلفلی مانند دیگر انواع نعنا خنک کننده قوی است. می توان از آن برای تهیه انواع نوشیدنی های گرم و سرد استفاده کرد. اگر از برگ های خشک آن استفاده می کنید، آن را در آب جوش بیندازید تا خواص و طعم خود را خوب پس دهد. اگر از برگ های تازه آن استفاده می کنید، ابتدا آنها را در آب سرد یا گرم بیندازید، سپس خرد کنید تا خواص آن بیشتر شود.
نویسنده: محلی جات

نظرات خوانندگان: