۸ تکنیک غیر تهاجمی برای کاهش درد که واقعا موثر هستند.

بعضی اوقات درد هدفی دارد - می‌تواند به ما هشدار دهد که برای مثال مچ پا رگ‌به‌رگ شده. اما برای بسیاری از مردم، درد می‌تواند هفته‌ها و یا حتی چند ماه باقی بماند و موجب رنج و دخالت در کیفیت زندگی شود. اگر درد شما خوشایند است، باید بدانید که امروزه گزینه‌های درمانی بیشتری نسبت به گذشته دارید. در اینجا، ما هشت تکنیک را برای کنترل و کاهش درد خود که نیاز به یک روش تهاجمی - یا حتی استفاده از یک قرص داروی شیمیایی را ندارند، ذکر کرده‌ایم.

 

1 .سرد و گرم کردن. این دو روش امتحان شده هنوز سنگ بنای درد برای انواع آسیب‌های خاص هستند. اگر یک گروه گرم یا سرد خانگی این کار را انجام ندهد، سعی کنید از یک درمانگر فیزیکی یا  ماساژور سنتی برای نسخه‌های این درمان‌ها استفاده کنید، که می‌تواند عمیق‌تر در ماهیچه و بافت نفوذ کند.

 

۲. ورزش. فعالیت فیزیکی نقش حیاتی در قطع چرخه معیوب درد و کاهش تحرک موجود در برخی شرایط مزمن نظیر ورم مفاصل ایفا می‌کند. فعالیت‌های هوازی نظیر پیاده‌روی، شنا و یا دوچرخه‌سواری را امتحان کنید.

 

۳. درمان فیزیکی و درمان حرفه‌ای (فیزیوتراپی). این دو متخصص می‌توانند در میان وفادارترین متحدان شما در مبارزه با درد باشند. درمانگران فیزیکی از طریق یک سری تمرین‌های طراحی‌شده برای حفظ و یا بهبود قدرت و تحرک شما، شما را هدایت می‌کنند. درمانگران حرفه‌ای به شما کمک می‌کنند که فعالیت‌هایی روزانه را طوری انجام دهید که درد شما را وخیم‌تر نکند.

 

۴. تکنیک‌های ذهن و بدن. این تکنیک‌ها که شامل مدیتیشن، مراقبه و تمرینات تنفسی (در میان بسیاری از افراد)هستند، به شما کمک می‌کنند تا حس کنترل بر روی بدن خود را بازیابی کرده و واکنش "مبارزه یا گریز" را خاموش کنید که می‌تواند تنش عضلانی مزمن و درد را تشدید کند.

 

۵. یوگا و تای چی. این دو تمرین ورزشی شامل کنترل تنفس، مدیتیشن و حرکات آرام برای کشش و تقویت ماهیچه‌ها هستند. مطالعات زیادی نشان داده‌اند که آن‌ها می‌توانند به مردم کمک کنند تا درد ناشی از یک میزبان از شرایط، از سردرد تا ورم مفاصل و آسیب‌های ماندگار را مدیریت کنند.

 

۶. زیست بازخورد (بیوفیدبک). این تکنیک شامل تمرین یادگیری و تمرینات تنفسی با کمک یک ماشین زیستی است، که داده‌های مربوط به توابع فیزیولوژیکی مثل ضربان قلب و فشار خون را به نشانه‌های بصری مانند یک گراف، یک نور چشمک‌زن و یا حتی یک انیمیشن تبدیل می‌کند. تماشای و تغییر  آن به شما درجه‌ای از کنترل بر واکنش بدنتان به درد می‌دهد.

 

۷. موسیقی درمانی. مطالعات نشان داده‌اند که موسیقی می‌تواند به تسکین درد در طول و پس از جراحی و زایمان کمک کند. موسیقی کلاسیک به ویژه به خوبی کار می‌کند، اما در امتحان ژانر مورد علاقه شما هیچ ضرری ندارد - گوش دادن به هر نوع موسیقی می‌تواند شما را از درد یا ناراحتی پرت کند.

 

۸. ماساژ درمانی. ماساژ فقط یک تفریح نیست، ماساژ می‌تواند درد را با فشار کاری از ماهیچه‌ها و مفاصل، تسکین استرس و اضطراب، و احتمالا کمک به دور کردن شما از درد با ایجاد حس "رقابت" که سیگنال‌های درد را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، تسکین دهد.

 

نویسنده: ادمین
برچسب‌ها: #مسکن سنتی #مسکن طبیعی #مسکن غیرتهاجمی #تکنیک کاهش درد #روش کاهش درد #روش سنتی کاهش درد #روش طبیعی کاهش درد

نظرات خوانندگان: