چرا لاغری می تواند یک دغدغه باشد؟

لاغری خواسته ی خیلی از افراد به ویژه آن هایی است که از مشکلات سلامتی مرتبط با چاقی رنج می برند. آن چه باعث شده لاغری در میان جمعیت به ظاهر سالم جامعه به عنوان یک دغدغه ی اصلی مطرح باشد ، زیبایی و تناسب اندام است.با نگاهی موشکافانه تر می توان گفت در میان بانوان، تناسب اندام و لاغری به عنوان یکی از مطرح ترین فاکتور های زیبایی شناخته شده است و این باعث شده نسبت به آقایان توجه بیشتری را به این امر داشته باشند. اما حقیقت این است که لاغری تنها یک فاکتور مطرح برای زیبایی نیست بلکه راه حل و لازمه ی پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری های مزمنی است که عده ی زیادی از مردم جامعه را گرفتار خود کرده است. بیماری های بسیاری از قبیل دیابت، فشارخون بالا،چربی خون بالا و ... وجود دارند،که در افراد چاق شایع تر بوده و عوارض بیشتری را بر جای میگذارند ،به گونه ای که در علم پزشکی ،چاقی به عنوان یکی از معیارهای تشخیصی در سندرم متابولیک مطرح هست. حوادث قلبی عروقی و سکته های قلبی از جمله مشکلاتی است که در کل افراد جامعه به ویژه در آقایان و به طور ویژه تر در میان آقایانی که مبتلا به چاقی هستند شیوع بسیار بالایی دارد. پس با توجه به این شواهد،لاغری نه تنها برای زیبایی بلکه برای سالم بودن و داشتن زندگی با کیفیت باید مورد توجه تمام افراد جامعه چه مرد و چه زن قرار بگیرد. لاغری و تناسب اندام راهی است برای پیشگیری از وابستگی به بیمارستان ، دارو ها و درمان های گوناگون در سنین بالا، که هر فرد باید همیشه و به طور ویژه در سنین جوانی به فکر آن باشد. بسیاری از افراد مبتلا به فشارخون بالا ، دیابت و سایر مشکلات سلامت، از وجود بیماری در بدن خود بی خبر هستند و متاسفانه در بعضی موارد آنقدر دیر متوجه وجود آن خواهند شد که عارضه ای غیر قابل بازگشت از خود بر جای گذاشته و تا آخر عمر برایشان مخاطره آمیز خواهد بود. پس خودمان را مستثنی از این حوادث و بیماری ها نبینیم و قبل از آن که به واسطه ی یک مشکل یا بیماری، مجبور به لاغر کردن خود بشویم،از همین لحظه به فکر لاغری و تناسب اندام خود باشیم.

آیا لاغری سریع و آسان ممکن است؟

چاقی یا لاغری ،به عوامل متعددی از قبیل ژنتیک ،رژیم غذایی، ورزش ، میزان فعالیت روزمره و به طور کلی سبک زندگی فرد وابسته است. از بین این عوامل ژنتیک تنها عاملی است که تحت کنترل خود فرد نبوده و به ویژگی های ذاتی او مثل طول روده باریک ،تراکم پرز های روده و در نتیجه میزان جذب مواد غذایی بستگی دارد. به همین دلیل است که بعضی از افراد با این که در طول روز به ظاهر غذای بیشتری مصرف می کنند ، به واسطه ی جذب کمتری که دارند ،به راحتی به چاقی مبتلا نمی شوند. اما خوشبختانه بقیه ی عوامل موثر در چاقی با رعایت یک سبک زندگی سالم قابل کنترل هستند.

 حقیقت آن است که لاغری فوری جز با روش های جراحی و تهاجمی که عوارض بالایی نیز دارند، مقدور نیست و این روش های جراحی بیشتر کاربرد درمانی دارند. همانطور که چاق شدن در اکثر موارد یک فرآیند تدریجی است ، لاغری نیز یک فرآیند تدریجی است که البته می توان با مصرف برخی از مواد غذایی آن را به فرآیندی نسبتا سریع و آسان تبدیل نمود.

برای لاغر شدن چه کارهای لازم است؟

 لازم است بدانیم آن چه برای لاغر شدن الزامی است ، رعایت رژیم غذایی و مصرف غذاهای کم کالری است . در واقع ورزش و فعالیت به تنهایی نمی تواند باعث لاغری فرد شود. لاغر شدن تنها زمانی رخ خواهد داد که میزان کالری دریافتی فرد از غذا، میزان کالری مصرفی روزمره ی وی کمتر باشد.در واقع اگر فرد به دنبال ورزش و فعالیت، به همان میزان یا بیشتر کالری دریافت کند ، به این معنا که به واسطه ی جبران کالری مصرف شده در طی فعالیت ، غذای بیشتری بخورد ، نه تنها لاغر نخواهد شد ، بلکه به چاق شدن خود کمک کرده است. ورزش و فعالیت را میتوان بیشتر به عنوان یک عامل در ثابت نگه داشتن وزن و تناسب اندام مهم دانست. پس اصلی ترین عامل در لاغر شدن ، رعایت رژیم غذایی و مصرف غذاهای لاغری است که از کالری کمتری برخوردار هستند. غذاهای لاغری در واقع از نظر حجمی به گونه ای هستند که احساس سیری را در فرد القا کرده ، اما کالری کمتری را به بدن فرد می رسانند ، که این امر موجب لاغری وی خواهد شد.در واقع دیده شده اگر فرد به طور روزمره 500 کالری کمتر از نیاز روزمره ی خود دریافت کند ، در طی یک هفته نیم کیلوگرم کاهش وزن خواهد داشت. پس اگر فرد بتواند با ورزش کردن و فعالیت، میزان مصرف کالری خود را بالا ببرد بدون اینکه غذای بیشتری بخورد و یا اینکه در طول روز غذای کمتری بخورد ، موفق خواهد شد به تدریج وزن خود را کاهش دهد.اما هر دوی این کارها برای خیلی از افراد سخت و طاقت فرساست. در این مواقع غذاهای لاغری میتواند یک انتخاب خوب و مناسب برای یک لاغری سریع و آسان باشد.با مصرف غذاهای لاغری که از کالری کمتری برخوردار هستند ، فرد نه از لذت غذا خوردن محروم خواهد شد و نه نگران چاقی خود خواهد بود. در حال حاضر ، تنها موردی که می توان آن را به عنوان یک راه سریع ، آسان ، بی خطر و مطمئن برای لاغری مناسب دانست همین غذاهای لاغری هستند که نگرانی خیلی از افراد جامعه خصوصا افراد خوش اشتها را حل کرده و آن ها را بدون نیاز به تحمل رنج های فراوان، به همه ی فواید لاغری از قبیل کاهش مشکلات سلامتی ، زیبایی و تناسب اندام می رساند. پس سرمایه گذاری برای لاغری می تواند سرمایه گذاری ای مطمئن برای سلامتی باشد که باید هوشمندانه به آن توجه کرد و بدیهی است که اگر دوراندیش باشید ،درخواهید یافت که این سرمایه گذاری شما را از خیلی از هزینه های دارو و درمان در آینده بی نیاز خواهد کرد.

نویسنده: ادمین
برچسب‌ها: #لاغری #لاغری سریع #لاغری سریع و آسان

نظرات خوانندگان: