وقتی طعم بعضی از تنقلات سلامتی ما را رنگ می کند. حتما برای شما هم پیش آمده که در مسیر کوه پیمایی دربند همان ابتدای راه چشمات به جمال خوردنی‌های رنگارنگ افتاده که ناخداگاه مسیرشما رو به جای کوه به سمت مغازه‌ها کج می‌کند. وقتی آدم این تنقلات را می­بیند دلش جذب این لواشک ها می شود: چه دلش بخواهد؟ چه دلش نخواهد؟

لواشک

شاید در نگاه اول طعم این تنقلات و لواشک ها زیر زبان شما مزه کند. غافل از این که این محصولات به جای صعود بر سقوط سلامتی پیاده روی می کند.

این مطلب هم خواندنی است: لواشک خانگی

شاید غیر قابل باور باشه اما رنگ این لواشک ها که به ما چشمک میزنن واقعا رنگ مصنوعی و شیمیایی و صد البته خطرناک است. مراحل تولید این لواشک ها و آلوچه‌های ترش و خوش­ مزه به این صورت است که جور لیمو را داخل شکر می­ریزند و بعد رنگ فرش رو با آب جوش مخلوط کرده روی آلوچه ها و لواشک ها می­ریزند.
داستان این رنگرزی حتی نگاه بازرسان بهداشت را هم رنگ می‌کند. لواشک یکی از طبیعی­ترین و قدیمی­ترین تنقلات مورد استفاده ایرانیان است که تاثیرات بسیار خوبی بر سلامتی جسم هر انسانی دارد ولی متاسفانه در سال­های اخیر، شاهد رشد تولید و فروش غیر طبیعی و مصنوعی این محصولات در ایران بوده­ایم و البته شاهد کاهش سطح سلامتی کودکانی که به مصرف این گونه تنقلات مضر اعتیاد پیدا کرده­اند.

با فهمیدن این حقیقت تلخ باید چه کار کرد؟ باید گفت لواشک یک خوردنی بسیار خوشمزه است و خواص بسیاری دارد اما اگر درست و طبیعی و بهداشتی تولید شود. اگر لواشک را از جاهای مورد اعتماد خریداری کنیم نه تنها ضرر ندارد بلکه می تواند جایگزین پفک و چیبس برای بچه ها باشد و مفید می باشد.

حال یک موقعیت ویژه را تصور کنید. فرض کنید که در یک بعد از ظهر دلگیر پاییزی به صورت بی‌حوصله در خانه هستید. ناگهان تصمیم می‌گیرید که حال خودتان را خوب کنید: اول بلند می شوید و داخل کتابخانه را نگاه می‌کنید و یک کتاب برمی­دارید، و دو خط می خوانید و می­بینید فایده­ای ندارد. دوم یک موسیقی می‌گذارید و یکی دو موسیقی گوش می‌دهید و می­بینید همچنان فایده­ای ندارد. در نهایت می‌روید سر وقت یخچال و آن را باز میکنید و متوجه می­شوید چیز قابل توجهی داخل یخچال نیست، از خودتان سوال می­کنید، چیکار کنم؟!! خیلی ناامید درب کابینت ها رو باز کرده و در عین تعجب با یک تصویری رو به رو می شوید.

لواشک محلی

یک چنین تصویری در کابینت وجود دارد و در همان لحظه است که آب از لب و لوچه آویزان می شود. بله لواشک، لواشک، باورش سخت است. لواشک هم از آن پدیده هایی است که در یک لحظه می تواند حال بد ما را تبدیل به حال خوب کند. لواشک یک خوراکی ایرانی (معمولا در طعم­های بسیار ترش یا ملس) است که از شیره غلیظ شده و قوام آمده میوه هایی همچون آلوچه، زردآلو، آلو، قیصی، کیوی و امثال آن تهیه می شود. و همچون لواش آن را پهن و نازک  می­کنند تا خشک شود. وجه تصمیه لواشک این است که مانند نان لواش پهن می شود پس لواشک می گویند.

در خصوص تهیه انواع لواشک خانگی و خواص ان به صفحه لواشک خانگی مراجعه کنید.

وقتی ما کودک بودیم لواشک‌های صنعتی و کارخانه‌ای خیلی وجود نداشت و مادرها، مادربزرگ­ها یا خاله‌ها لواشک درست می‌کردند. لواشک را در سینی پهن می‌کردند و در بالای پشت بام می‌گذاشتند تا خشک شود. قسمت خوشمزه لواشک اینجا بود که کودکان قبل از خشک شدن و رسیدن لواشک همیشه ناخنک می­زدند و برای خود دنیایی از مزه­های خوشمزه داشتند. یک چیز مهم دیگر هم در خوردن لواشک این بود که بعضی از بچه ها تکنیک کندن پوست لواشک یا نایلون لواشک را از بقیه بچه ها بهتر بلد بودند. آنها کارشناسان آن زمان این فن بودند و در همه محله ها به واسطه این کارشناسی ارج و قرب داشتند.

لواشک های سنتی (همچنان با وجود گذر سالیان زیاد و ورود به عرصه صنعتی) به خاطر استفاده خالص از میوه های طبیعی و بدون هیچ ماده افزودنی و نگه دارنده یکی از تنقلات مهم ما ایرانی ها به شمار می­رود. اگر لواشک‌های سالم و طبیعی استفاده کنیم نه تنها ضرر ندارد بلکه مفید نیز می­باشد. لواشک را نمک زده و نوش جان کنید.

 

جهت خرید لواشک های بسیار خوش طعم از حجره فروش لواشک دیدن فرمایید.

نویسنده: مریم کیومرثی
برچسب‌ها: #لواشک صنعتی #تنقلات لواشکی #لواشک خوردن #لواشک خانگی #لواشک محلی #لواشک طبیعی #لواشک ترش #لواشک مفید #لواشک لاغری #لواشک #بهترین لواشک #Iran Fruitroll #Iran Fruit Thread #لواشک بخوریم #لواشک نخوریم #مضرات لواشک #مزایای لواشک

نظرات خوانندگان: