با توجه به خواص نمک دریاچه ارومیه که در مقالات قبلی تشریح شد، این سوال مطرح می شود که آیا استفاده از نمک دریاچه برای مصارف خوراکی چه مضراتی دارید. برای پاسخ دادن به این سوال نگاهی به تاریخچه دریاچه ارومیه می اندازیم. دریاچه ارومیه یکی از قدیمی ترین دریاچه های طبیعی در جهان است. در طول سالیان دراز آب های روان املاح موجود در بستر رودخانه های منتهی به دریاچه را با خود حمل کرده و در بستر دریاچه رسوب کرده است. این رسوب شامل عتاصر و مواد بسیاری است. آزمایش ها نشان داده است که علاوه بر نمک ارومیه، آهک و بسیاری از فلزات سنگین در بستر دریاچه ارومیه رسوب کرده اند. این عناصر گاه برای بدن مفید بوده و گاه مضر هستند. هر چند استفاده بسیار کم از این املاح در بسیاری از مواقع برای بدن نیاز بوده و مفید است ولی استفاده بلند مدت و زیاد از این نمک قطعا باعث بروز مشکلاتی بر سلامت انسان ها می شود. 

از سوی دیگر در این برداشت نمک از دریاچه معمولا به دلیل استفاده از ماشین های سنگین، اغلب مقدار قابل توجهی شن، ماسه و لجن هم به همراه نمک برداشت می شود. بهتر است که این مواد از نمک تصفیه شده و سپس مورد استفاده قرار گیرد. تا به حال هیچ ارگان رسمی مجوز استفاده از نمک دریاچه ارومیه را بدون تصفیه صادر نکرده است ولی این را باید در نظر گرفت که مردم بومی آن منتطقه همواره در طول تاریخ از این نمک هم به منظور خوراکی و هم به منظور تسکین درد مفاصل استفاده کرده اند و مشکلات زیادی در استفاده از آن نداشته اند. در خصوص سرطان زا بودن نمک هم تئوری های زیادی وجود دارد که از شما دعوت می شود مقاله سرطان زا بودن نمک دریاچه ارومیه را مطالعه کنید. در خصوص خواص انواع نمک ها می توانید از صفحه خواص انواع نمک استفاده کنید.

 

نویسنده: ادمین
برچسب‌ها: #ویژگی‌های نمک #انواع نمک #نمک دریا #نمک دریاچه #نمک ارومیه #نمک دریاچه ارومیه #ضرر نمک #مضرات نمک #مضرات نمک دریا #مضرات نمک ارومیه #ضرر نمک ارومیه #ضررهای نمک

نظرات خوانندگان: