چگونه برای همیشه جوان بمانیم

چطور برای همیشه جوان بمانیم. برخی از مردم براین باورند که پیری اجتناب ناپذیر است و برای همیشه جوان ماندن غیر ممکن است. اما علم پیر شدن به طور مداوم و پیوسته پیشرفت می کند و ما به تدریج یاد می گیریم که چه کارهایی را می توان برای جوان ماندن انجام داد و یا حداقل کمی جوان تر از همیشه به نظر برسیم.

در مطالب زیر به چند روش مهم برای جوان ماندن اشاره می کنیم.

_روش اول: سیگار نکشید. به مرور زمان ویروس سیگار باعث افزایش رادیکال های آزاد بدن می شود. که این افزایش منجر به مرگ سلولی می شود. ریه های شما از بین می رود، وبنابراین شما نمی توانید ورزش کنید و بر زندگی اجتماعی شما تاثیر می گذارد.

_روش دوم: اسیدهای چرب ضروری برای بدن خود را بخورید. انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که در هفته دو بار ماهی بخورید. تا به اندازه کافی امگا3 و امگا6 و DHA وارد بدن شما بشود. اسیدهای چرب و امگاها کمک می کنند که سلول های بدن انعطاف پذیر و نفوذ پذیر باشند. و نشان داده شده است که آنها بخش مهمی از سلول های سیستم عصبی، رگ های خونی و پوست هستند. و این به آن معنی است که اسیدهای چرب و امگاها به ترمیم چین و چروک پوست و مغز کمک می کنند. پس نبابراین ماهی های چرب یکی از بهترین گزینه ها است.

_روش سوم: حفظ یک وزن سالم و ایده آل مهم می باشد. وجود وزن در مفاصل و قلب سخت است. وبدن برای حمل وزن اضافه باید وقت و انرژی بیشتری بگذارد. وقلب و مفاصل باید بیشتر کار کنند. در ضمن، وزن زیاد باعث افزایش چربی در بدن می شود. که این چربی ها می توانند در مکان های کثیفی مانند: دیواره شریان ها در جایی که خون را از رسیدن به جایی که نیاز به رفتن و جابه جایی دارد متوقف کند. افزایش وزن و چربی در بدن باعث حملات قلبی در همه سنین می شود. هم پیر هم جوان . در صورت داشتن اضافه وزن استخوان ها و ماهیچه ها از مواد ساختمانی استفاده می کنند. تا بقیه انرژی بدن را تامین کنند. که این کار، باعث می شود کلیه های شما از بین برود. و منجر به یائسگی و پوکی استخوان و پیری زود رس شود.

_روش چهارم: سبزیجات رنگارنگ و رنگی و متنوع در رژیم غذایی خود قرار دهید، به ویژه آبمیوه های نارنجی و زرد که منایع بالایی از بیتاکاروتن ها هستند. بتاکاروتن یم آنتی اکسیدان است که به این معنی است که می تواند با رادیکال های آزاد در بدن مبارزه کند. آلوئه ورا کمک می کند که سلول های بدن در مسیر صحیح سالم قرار بگیرند، و از سرطانی شدن سلول ها و سرگردان شدن سلول ها و از بین رفتن و مرگ سلول ها جلوگیری می کند. بتاکاروتن به ویتامین
A تبدیل می شود که باعث می شود پوست شما جوان و سالم، و چشم شما خوب کار کند.

_روش پنجم: قلب خود را با ورزش کردن به کار بگیرید، ورزش قلب و عروق به عنوان ورزش هوازی شناخته شده است. با انجام ورزش و تمرین مرتب با گذشت زمان عضله قلب و ماهیچه های قلب سخت تر می شود. با تقویت عضله قلب، قلب قوی پمپ کرده وفشار خون پایین می آید و خون به مکان های بیشتری در بدن منتقل می شود. جریان خون منظم به پوست، مغز و سیستم گوارشی تاثیر گذاشته و باعث میشود بدنی سالم داشته باشیم.

_روش ششم: قوی باشید. حداقل دو بار در هفته تمرین و ورزش کنید. عضلات و ماهیچه های قوی منجر به استخوان های قوی می شود که به آسانی شکسته نمی شوند. ران شکسته شده باعث می شود که شما نتوانید درست راه بروید و احساس پیری بکنید. عضلات و ماهیچه های قوی به شما استقلال می دهد. و باعث می شود احساس نشاط و جوانی کرده و با انرژی تمام کارهای خود را انجام دهید.

_روش هفتم: سعی کنید در زندگی خود تعادل داشته باشید. تعادل با گذشت زمان و افزایش سن از بین می رود، اما می توان با آموزش و تمرین تعادل در بدن را حفظ کرد. به طور مثال: تمرین کردن با انجام ورزش یوگا و یا رقص و یا حتی ایستادن بر روی یک پا در آشپزخانه. تمرینورزش عضلانی،ماهیچه ای  عالی است. به عبارت دیگر تعادل بدن و مغز را در تماس باهم نگه می دارد. اگر شما تعادل داشته باشید، استخوان های مقاوم داشته و احتمال سقوط و افتادن شما کاهش می یابد. تعادل باعث نشاط و جوانی شما در زندگی می شود.

_روش هشتم: از مغز خود استفاده کنید. از مغز برای یادگیری، حل جدول، حل مسائل ریاضی ، انجام پازل و یا حتی خواندن کتاب و مطالب درسی و غیره تحریک کنید. اگر از مغز خود استفاده نکنید، آن را از دست می دهید. تحقیقات به طور مداوم نشان داده اند که بزرگسالان و مسن تر هایی که به طور منظم از مغز خود استفاده می کنند و مغز را تحریک می کنند، کم تر دچار زوال ذهنی می شود. پس داشتن مغز فعال باعث جوانی شما و داشتن روحیه مضاعف می شود.

نباید از تغذیه سالم در کمک به جوان ماندن غافل شد.


_نتیجه گیری: جوان بودن و جوان ماندن با خنده پابرجا می ماند. پس در زندگی بخندید، ورزش و رقص کنید. به مسافرت و تفریح رفته و چیزهای جدید کشف کنید. رفتار و طرز برخورد با دیگران همه چیز است. پس با دیگران با مهربانی برخورد کرده و انرژی مثبت به دیگران منتقل کنید تا انرژی مثبت به شما باز گردد. تا برای همیشه جوان بمانید.

 

 

 

 

 

 

 

نویسنده: مریم کیومرثی
برچسب‌ها: #جوان #جوان بمانیم #عوامل جلوگیری از پیری #عوامل جوانی

نظرات خوانندگان: