آیا میتوانیم بدن خوب و سالم داشته باشیم؟ آیا می توانیم فقط با خوردن یک نوشیدنی خوشمزه و ساده، متابولیسم بدن خود را افزایش دهیم؟ جواب بله

افزایش متابولیسم بدن به معنی افزایش سوخت و ساز بدن است که باعث بهبود تناسب اندام شده، سلامت را افزایش داده و در طول روز سرحال تر خواهیم بود.

خوب است که بتوانید متابولیسم  بدن را با نوشیدن یک نوشیدنی خوش مزه بالا ببرید. در اینجا سه نوع نوشیدنی ساده و شیرین وجود دارد که باعث افزایش متابولیسم می شود. اما واقعیت این است که اینها جایگزینی برای غذای سالم نیستند. با این حال، این نوشیدنی ها را باید به طور مرتب نوشید.

 

 

پودر قهوه دارچین:

بیشتر مردم نوشیدن قهوه را دوست دارند. اما یک دلیل مهم برای پرستش قهوه وجود دارد، قهوه باعث کاهش وزن ثابت می شود. کافئین موجود در قهوه متابولیسم را افزایش می دهد و با افزایش چربی سوزی 10 تا 29 باعث کاهش وزن می شود. صبح ها یک قاشق چای خوری دارچین داخل قهوه خود بپاشید. این ادویه مهم می تواند هضم را کند کرده و به تنظیم قند خون کمک کند. همچنین باعث کم شدن اشتهای بدن برای نوشیدن و خوردن غذاهای دیگر می شود. دارچین عطر و طعم خاصی به فنجان قهوه شما میدهد. دارچین سیلان، طعم ملایم و شیرین تری دارد همچنین دارچین سیلان به طور قابل توجهی کمتر کومارین دارد. کومارین، سمی است که می تواند برای کبد مضر باشد.

چای سبز:

اگر شما قهوه دوست ندارید می توانید کافئین مورد نیاز بدن خود را از نوشیدن چای سبز تعمین کنید. برخی مطالعات کوچک نشان داده اند که آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز می تواند سوخت و ساز چربی را افزایش داده و باعث افزایش متابولیسم بدن می شود. اما فقط کمی. حتی اگر این اثرات چشمگیر نباشد، اما چای سبز غنی از آنتی اکسیدان ها و خواص ضد التهابی است. بنابراین قطعا یک نوشیدنی باور نکردنی برای سلامت کلی است. سعی کنید دو تا چهار فنجان در روز چای سبز بنوشید. تا متابولیسم بدنتان به حداکثر برسد.

سرکه سیب:

سرکه سیب در میان گروه های سلامت جز محبوب ترین ها است. مزایای آن ممکن است از نظر علمی غیر معقول باشد. اما برخی تحقیقات نشان داده است که سرکه سیب توانایی بالایی در بهبود متابولیسم بدن دارد. یک مطالعه نشان داده است که ACV  ممکن است در افرادی که مقاومت به انسولین دارند حساسیت به انسولین را افزایش دهد و میزان انسولین مورد نیاز بدن را برای ایجاد قند خون را تثبیت کند. به این ترتیب،

به تبدیل شدن کربوهیدرات به انرژی به جای ذخیره کردن آن ها به عنوان چربی، می شود.

آنزیم ها و فیبر موجود در سرکه سیب به طور طبیعی هضم را بهینه سازی کرده و ضد عفونی کننده موثر است. خوردن مستقیم سرکه سیب می اواند مینای دندان را تخریب و دیوار مری را تحریک کند. پس بهتر است سرکه سیب را با آب مقطر رقیق شود.

اگر میخواهید متابولیسم بهتری را بدست آورید، کاملا ارزش این را دارد که این نوشیدنی  شیرینی  را امتحان کنید: ¼ فنجان سرکه سیب سرخ، 1 تا 2 قاشق غذاخوری افرا، و آب ½ لیمو به 2 فنجان آب اضافه کنید. اگر مصرف دارو یا دیابت نوع II دارید، قبل از اینکه این نوع نوشیدنی رو بنوشید. ممکن است سطح پتاسیم را پایین آورید و حتی باعث کاهش غیر طبیعی قند خون نیز می شوید. به خاطر داشته باشید که این نوشیدنی ها فقط اثرات موقت دارند و هیچ گونه نوشیدنی معجزه آسایی واقعا متابولیسم شما را تغییر نخواهد داد.

 

سوخت و ساز بدن خود را تنظیم کنید تا زندگی سالمی داشته باشید.

نتیجه گیری:

به همین خاطر  هیچ چیز مانند ورزش های خوب قدیم (از جمله تقویت قلب و قدرت) و رژیم سالم با مقدار زیادی اسیدهای چرب امگا 3 و میوه ها و سبزیجات غنی از فیبر وجود ندارد. پس ورزش کنید و غذاهای سالم و ارگانیک بخورید.

 

 

 

 

نویسنده: مریم کیومرثی
برچسب‌ها: #متابولیسم سالم #سوخت و ساز بدن #متابولیسم #سوخت و ساز #سوخت و ساز سالم #نوشیدنی های متابولیسم

نظرات خوانندگان: